ÁLLÁST KERESEL?

OLVASSAD el TE IS gondolataimat, tippjeimet, tanácsaimat!

 

NEKED SZÓL EZ AZ OLDAL?!  

 

Igyekszem mindenkinek hasznos és felhasználható gondolatokat összegyűjteni, hogy azokat mindenki eredménnyel használhassa az álláskeresés embert próbáló, nehéz, testet és lelket igénybevevő folyamatában.

 

 

Nagyon fontos, hogy tudd, ez egy hosszú folyamat, aminek folyamán sok kudarc érhet.

NE HAGYD ABBA! NE ADD FEL!

 

 

Ha arra várunk, hogy a tökéletes álláshirdetés felbukkanjon az álláskereső portálokon, vagy valaki a közösségi médián felhívást tegyen közzé, melyben álmaink munkájára keres jelölteket, jobb, ha alternatív lehetőségek után nézünk. 

1. Készítsünk listát álmaink munkaadóiról!

Írjunk fel 10-20 olyan céget, amelynek profilja, tevékenysége és szellemisége szimpatikus, és örömmel töltene el a gondolat, ha nekik dolgozhatnánk. Írjuk meg a listát attól függetlenül, hogy jelenleg van-e nyitott pozíció, és minden céghez soroljuk fel azokat a részlegeket, ahol szívesen dolgoznánk, illetve kit ismerünk, aki már ott dolgozik, vagy be tudna mutatni valakinek, aki már ott dolgozik.

Második lépésként menjünk végig a listán és végezzünk kutatást minden egyes vállalat esetén, hogy kiderüljön, van-e lehetőség a bekerülésre. Nézzük meg a cég honlapját, közösségi média oldalait, a cég blogját és sajtóközleményeit. Ezekből rengeteg információt le tudunk szűrni: Melyek azok a részlegek a vállalatnál, amelyek előretörnek és melyek a fejletlenek? Kapott-e a cég mostanában nagy összegű támogatást, melynek segítségével készen áll a bővítésre? Vannak-e olyan, eddig kihasználatlan lehetőségek, amelyek összhangban állnak a készségeinkkel és a vállalat hasznára válhatnának?

2. Rajzoljuk fel a kapcsolati hálónkat

Valószínűleg a legnagyobb erő az álláskeresés-ben kapcsolati hálónkban rejlik. Azokban az ismerőseinkben, akik az általunk kiszemelt cégeknél dolgoznak és tudnak arról, milyen folyamatok zajlanak. Ők azok, akik tanácsokat tudnak adni, mit tegyünk, hogy felfigyeljenek ránk. A legjobb esetben akár személyesen is beajánlanak a főnöküknél.
Nézzünk körül a LinkedInen és keressünk rá, dolgozik-e valaki az ismerőseink közül azon a helyen, ahová szeretnénk bekerülni, illetve kinek tudna bemutatni, aki az adott helyen dolgozik.

3. Írjunk egy lehengerlő levelet!

Amikor megtörtént a bemutatkozás, rajtunk a sor, hogy írjunk egy levelet, melyben nemcsak magunkat, hanem a még eddig talán nem is létező álomállást is “el kell adnunk” a potenciális munkaadónknak.

Meg kell győznünk az illetőt, hogy ha a cég hajlandó pénzt áldozni havi fizetésünkre, akkor jelentős pozitív eredményekre számíthat a sales, a hatékonyság vagy az üzletmenet bármely egyéb területén. Az írásnak világosan mutatnia kell, hogy ismerjük a vállalatot, ahová be szeretnénk kerülni és eddigi kiváló eredményeink garanciát nyújtanak arra, hogy sikeresek leszünk. Érezzék azt, hogy felkészültünk az álláskeresés során a cégből, nem csak beesünk az utcáról az esetleges meghallgatásokra.

(Forrás: www.profession.hu   A cikket szemlézte: Fogas Krisztina)

 

 



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 1
Tegnapi: 10
Heti: 23
Havi: 135
Össz.: 11 093

Látogatottság növelés
Oldal: NEKED SZÓL EZ AZ OLDAL?!
ÁLLÁST KERESEL? - © 2008 - 2024 - allastkeresel.hupont.hu

Az ingyenes honlapkészítés azt jelenti, hogy Ön készíti el a honlapját! Ingyen adjunk: Ingyen Honlap!

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »